+370 686 22102

Rokas Leonavičius apsijuosė trečiuoju Dan Aikido juoduoju diržu

Mokymų akademijos partneris Rokas Leonavičius šiemet džiaugiasi nauju, arba eiliniu tam tikroje sekoje pasiekimu – Rokas oficialiai išlaikė 3 Dan Aikido juodą diržą, patvirtintą Japonijoje, pasaulinėje Aikido organizacijoje Aikikai. Ši demonstracija vyko Šveicarijoje, Riviera seminare, kurį vedė Robert Nadeau Shihan ( 8 Dan Aikikai), Patrick Cassidy (6 Dan Aikikai) ir Miles Kessler (6 Dan Aikikai).  

Mokymų akademijos  visus metus organizuotoje mokymo programoje “Derybų Aikido” jau ne vienas dalyvis turėjo progą susipažinti su šio meistro filosofija ir pasidalijimais.

Tačiau ko gero ne vienam smalsu, o ką gi reiškia tas trečias juodasis diržas? Anot kovos menų atestavimo sistemos žinovų, visas aiškinimas prasideda nuo termino Menkyo kaiden aiškinimo. Tai perdavimo licenciavimo sistema, t.y. liudijimas, kad mokinys perėmė iš mokyklos, mokytojo ar pavienio asmens žinias ir jas gali dėstyti kitiems. Dan (juodas diržas) – lygio pavadinimas. Skirtingai pagal rytų kovos meno šakas, federacijas, organizacijas, lygiai gali būti graduojami nuo 1 iki 6, arba nuo 1 iki 10. Terminą “dan” sugalvojo profesionalus go žaidėjas Hon’inbo Dosaku. 1883 metais dziudo įkūrėjas  Kano Jigoro suteikė pirmąjį laiptelį dviem savo mokiniams, o vėliau, 1886  metais įvedė juodos spalvos diržus. Nors skirtingose šakose skiriasi diržų spalvos, jų lygmenys, jų nešiojimo ypatumai, aišku tik viena – diržai pažymi pasiekimus, kurių meistras siekia įdėdamas daug laiko, savimotyvacijos ir praktikavimo. Todėl besidžiaugdami Roko užsidegimu, sveikiname šį puikų meistrą ir labai linkime nesustoti ir siekti toliau.

Su egzamino demonstracija galima susipažinti čia: https://www.youtube.com/watch?v=oKzkSDEN7X8

Rudens sezono mokymai jau planuojami, todėl besidomintys derybomis kviečiami į mokymus “Derybų Aikido”, kuriuose savo žiniomis dalinsis net trys Mokymų akademijos partneriai: Gintaras Ignatavičius, Žanas Gongapševas ir Rokas Leonavičius.

Artimiausios mokymų datos:  spalio 4-5 d., lapkričio 9-10d., gruodžio 7-8 d.

Iki rugpjūčio 18 dienos siūlome pasinaudoti vasaros išpardavimu (Summer SALE – 2 už 1 kainą), daugiau apie mokymus ir numatomas datas galite sužinoti čia: