Istorija apie (ne)pasiektus tikslus ir tris išmoktas pamokas jų siekiant

2022-01-06

Kuomet šiandien kompiuteryje atsidarau 2018-ujų metų sausį savo išsikeltų asmeninių ir verslo tikslų sąrašą, mane (pa)guodžia bent tai, kad mano sąraše beveik visi išsikelti tikslai literaliai suformuoti pagal SMART taisyklę. Skaitau ir šypsausi, kad turėjau sau net 16 specifinių, realių, priimtinų, pamatuojamų bei tiksliai laike apibrėžtų tikslų sąrašą, kurie man išties teikė įkvėpimo veikti bei energijos tiksėti. Nors metų eigoje ir ne kartą monitorinau juos, tačiau sėkmingai tapau šio tikslų sąrašo įkaitu. Beje, turiu prisipažinti, kad ne kartą kaitaliojau tikslų datas su viltimi juos įgyvendinti vėliau. Tik nedariau vieno – netryniau jų iš sąrašo. Man atrodė, kad tai neambicinga tikslų atžvilgiu.

Koks galutinis rezultatas? Iš gausaus 16 tikslų sąrašo įgyvendinau, deja, tik 3 tikslus. Pavyko įgyvendinti su šeima suplanuotas žiemos ir vasaros atostogas. Jau geras ženklas 🙂 Ir pavyko padaryti praktinį pranešimą storytelling’o tema pardavimų konferencijoje „Pardavimų formulė“, beje, dėl šio tikslo teko gerokai pakovoti, bet apie tai bus kita istorija. Kas nutiko su likusiais tikslais? Kai kuriuos iš jų sėkmingai įgyvendinau praėjusiais metais, kai kurie iš jų liko pamiršti, keletą iš jų įgyvendinsiu šiais ir ateinančiais metais.

Aiškiai supratau, kad tikslų sąrašas ne man vienam (ne)veikia ir tai, kad tikslų sąrašai apskritai neveikia. Beje, suvokiau ir tai, kad SMART tikslų taisyklė yra išties gera taisyklė, tačiau ji yra labiau skirta ne ilgalaikių ir svarbiausių tikslų, o trumpalaikių tikslų, t.y. užduočių formuluotėms. Mano požiūrį į tiklsus ir sėkmingą jų įgyvendinimo praktiką pakeitė ir praturtino prieš 3 metus perskaityta C. McChesney, S. Covey ir J. Huling’o knyga – „4 vykdymo disciplinos“.

Ir šiandien man ne gėda dalintis savo ansktesnėmis padarytomis klaidomis, nes kartu su jomis dalinuosi ir įgyta nauja asmenine patirtimi bei trimis naujai išmoktomis pamokomis savo tikslų siekimo bei įgyvendinimo praktikoje. Leiskite pasidalinti šia įgyta nauja patirtimi ir su Jumis. Beje, jei matote, kad verta, nuoširdžiai dalinkitės ja ir su savo bičiuliais. Dalinkimės ir dauginkime vertingą patirtį, kad visi kartu lengviau pasiektume pačius svarbiausius savo gyvenimo tikslus.

 

Ar kada nors pagalvojote apie šias 3 priežastis, kurios trukdo žmonėms siekti savo tikslų?

  • Tikslų skaičius
  • Tikslų formuluotės
  • Progreso autopilotas

 

Tikslų skaičius

Pamenat kiek tikslų buvo mano sąraše? Šešiolika! Norėjau per vienus metus aprėpti išties per daug tikslų. Jaučiau, kad blaškausi ir tarsi teisinuosi sau, kad perslinkinėju juos laike ir nesukoncentruoju savo energijos. Man atrodė, kad visi tikslai sąraše yra vienodai svarbūs. Klydau.

Kiek reikia turėti tikslų, kad juos nepriekaištingai įgyvendintume? Praktika rodo, kad 2-3. Pastaruosius du metus sau keliu tik 3 pačius svarbiausius gyvenimo (verslo) tikslus, kad kryptį žinočiau. Tai veikia!

 

Tikslų formuluotės

Kaip jau jūs supratote iš mano patirties, SMART taisyklę šiandien naudoju tik užduočių formulavimui. Pačius svarbiausius savo gyvenimo tikslus nuo šiol formuluoju pagal (pa)minėtos knygos autorių pasiūlytą metdoą: „iki KADA nuo X iki Y”. Ir esu sugalvojęs kiekvieną savo gyvenimo tikslą vizualizuoti paveikslėliu. Šiais metais nusipiešiau 3 naujus tikslų paveikslėlius.

 

Progreso autopilotas

Kaip (pa)siekti savo tikslus ir turėti energijos gyventi? Tai bene didžiausias iššūkis kiekvienam iš mūsų, tačiau tuo pačiu ir įdomiausia tikslų įgyvendinimo dalis, t.y. pastovus tikslų siekimo greitis bei tikslų monitoringas. Ši praktika man gimė sujungus vairavimo patirtį bei asmeninę 20 metų B2B pardavimų patirtį, kad (pa)siekti geriausių rezultatų mums padeda tik mūsų pačių pastangų ir energijos balansas. Pvz.: Kaip autopiloto f-ja automobilyje leidžia pasiekti kelionės tikslą, išlaikant geriausią energijos ir kuro sąnaudų santykį, taip ir pastovus greitis (mėnesio planas) siekiant tikslų, leidžia mėgautis gyvenimu. Žinoma, nutinka gyvenimas, kad reikia keisti mėnesio planą, tačiau kiekvieną mėnesį tu žinai, kaip tau sekasi artėti link savo svarbiausio gyvenimo tikslo neišsitaškant energijos. Ko labiausiai Jums ir linkiu!

 

Tikslų siekimo ir pastangų autopiloto tema mane lydi diskusijose su B2B pardavimo vadybinkais. Ypač aktuali ši tema yra naujiems pardavimo vadybininkams, kuriems padedu tapti rezultatyvesniais. Kaip aš tai darau, sužinokite čia: PARDAVIMŲ SĖKMĖ

Jūsų sėkmei, Gintaras Ignatavičius
Pardavimų praktikas

Visos istorijos

© 2024 Mokymų akademija, MB | Privatumo politika

×

Turite klausimų?